Termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy novama-free
Termometr bezdotykowy novama-free
W każdym domu powinien znajdować się dobry termometr do mierzenia temperatury ciała. Podczas zakażeń bakteryjnych czy chorób wirusowych, jednym z pierwszych objawów jest podniesienie poziomu ciepłoty ciała. Dobry termometr pozwoli szybko rozpoznać chorobowe symptomy. Dorośli są w stanie sami określić pogorszenie swojego stanu zdrowia, u dzieci temperatura towarzyszy często różnym dolegliwościom, np. ząbkowaniu. Termometr bezdotykowy (laserowy) przyda się w każdej domowej apteczce, do potwierdzenia pierwszych objawów infekcji oraz początku diagnostyki innych dolegliwości.

Jaki termometr bezdotykowy wybrać i kupić?

Obecnie na rynku najnowocześniejszym z dostępnych urządzeń jest elektroniczny termometr bezdotykowy. Do jego funkcjonowania wykorzystana została nowoczesna technologia oparta na podczerwieni. Modele te, działają szybko i dokładnie. Termometr bezdotykowy dokonuje pomiarów higienicznie, gdyż aparat nie musi dotykać ciała, co zapobiega przenoszeniu drobnoustrojów. Aby uzyskać wynik, wystarczy zbliżyć urządzenie do czoła lub innej części ciała, na odległość od kilku do kilkunastu centymetrów, na kilka sekund.

Termometr bezdotykowy jest bardzo prosty i bezproblemowy w obsłudze. Nie trzeba dezynfekować urządzenia po użyciu, ani wymieniać końcówek. Jaki termometr bezdotykowy wybrać i kupić? Tanie termometry mogą kosztować nawet mniej niż 100 złotych. Poniżej znajdziesz kilka proponowanych przez nas modeli i sprawdzisz gdzie kupić dany termometr:

Termometry bezdotykowe – Ranking TOP 10

Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy, podobnie jak inne pirometry, wykorzystuje promieniowanie cieplne (podczerwone) ludzkiego ciała. Pirometr dokonuje pomiaru tego promieniowania. W zależności od typu termometru bezdotykowego, może on mieć dokładność rzędu kilku dziesiętnych stopnia Celsjusza, lub nawet kilku stopni (urządzenia przemysłowe). Aktualnie termometry bezdotykowe wykorzystywane w celach medycznych są o wiele bardziej dokładne od swoich poprzedników używanych kilka lat temu. Podczas gorączki można upewnić się i dokonać pomiaru nawet kilka razy, w krótkim odstępie czasu. Dzięki czemu obserwujemy czy temperatura opada czy nie. Pozwala to na lepszą ocenę stanu chorego i podjęcie odpowiednich kroków, takich jak podanie leku na zbicie temperatury czy umówienie wizyty u lekarza.

Różne rodzaje pirometrów

Wyróżniamy dwa rodzaje ciepłomierzy, ze względu na sposób dokonywania pomiarów: w uchu lub na skroni. Termometrem zmierzymy także temperaturę: mleka, potraw, wody do kąpieli dla dziecka lub nawet powietrza. Urządzenie dostosowuje się do temperatury otoczenia, a przerwy pomiędzy kolejnymi pomiarami nie są konieczne. W porównaniu do tradycyjnych termometrów są one nie tylko bardziej bezpieczne i praktyczne, ale także bardziej uniwersalne. Opinie użytkowników co do termometrów bezdotykowych są w tym względzie zgodne.

Termometry elektroniczne Aktualna cena
Termometry na podczerwień Aktualna cena
Termometry cyfrowe Aktualna cena
Termometry kąpielowe Aktualna cena

Dodatkowe funkcjonalności

Przed zakupem warto zwrócić uwagę czy dane urządzenie ma kilka przydatnych funkcji:

 • Wbudowany zegar.
 • Zapamiętywanie ostatnich pomiarów – niektóre modele mogą pamiętać nawet kilkanaście wyników.
 • Podświetlany ekran – ułatwia odczytywanie w ciemności.
 • Skala – temperatura może być wyrażana w kilku skalach.
 • Gwarancja – dobrze aby producent zapewniał ją na 2 – 3 lata.

Termometr bezdotykowy
termometr bezdotykowy dla dzieci
Termometr bezdotykowy przydatny jest dla rodziców małych dzieci, dla który mierzenie temperatury bywa uciążliwe. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dokonać pomiaru nawet śpiącemu maluchowi. To najlepsze urządzenie także dla osób starszych, którym brakuje już cierpliwości, a sam proces zabiera tylko kilka sekund. Warto wybrać markowy produkt, solidnie wykonany i z odpowiednio długim okresem gwarancji.

Producenci termometrów bezdotykowych

Największym powodzeniem wśród klientów cieszą się termometry bezdotykowe firm Microlife, Tech Med, Thermoflash, BabyOno, Beurer, Braun, Vitammy Space,Visiomed, Kardioline, Kardio – Test, Nuvita, Novama czy Medisana.

Termometr bezdotykowy KARDIO-TEST KT-60 PRO
Termometr bezdotykowy KARDIO-TEST KT-60 PRO

Najpopularniejsze termometry bezdotykowe

Porównaj aktualne ceny

20 komentarzy

 1. Marlena

  Ja ma bezdotykowy Brauna i nie zauważyłam, żeby przekłamywał wyniki. Ale najtańszy też nie był..

 2. Najdokładniejsze są te na podczerwień. Ciche, bezpieczne, dziecka nie trzeba wybudzać.

 3. Kilka dni temu kupiłam termometr bezdotykowy multitemp sanity i jestem z niego bardzo zadowolona. Mierzy temperaturę błyskawicznie, wystarczy przyłożyć do skroni lub ucha, a po za tym mierzy też temperaturę cieczy w butelce – bardzo przydatna funkcja.

 4. kupiłam termometr thermofocus i jest zadowolona z wyboru, mierzy w sekundzie, kalibruje się względem otoczenia, pozwala na mierzenie temp. posiłków czy wody do kąpieli, bardzo fajny model, do zakupu zachęcił mnie fajny poradnik na stronie medyczny-rzeszow.pl, fajnie opisują tematykę termometrów bezdotykowych i pomagają w wyborze odpowiedniego modelu

 5. Jolanta

  To my się pochwalimy, że jesteśmy ogromnymi fanami naszego ThermoFlash LX-26 Visiomed – dokładnie mierzy temp ciała, wody, powietrza, dobrze leży w dłoni, służy nam już od długiego czasu i nie trzeba nic w nim zmieniać ( no może czasem baterie ;) ) Z początku trzeba było chować przed dziećmi bo każde chciało zmierzyć temp i usłyszeć charakterystyczne „pik”, zatem pomiar dziecinnie łatwy. Jakość i z tego co widzę nadal dobra cena. Polecamy

 6. Niedawno zainwestowaliśmy właśnie w termometr bezdotykowy i rzeczywiście był to strzał w 10-kę. Temperaturę mam zmierzoną w 1 sekundę i bez znaczenia jest czy moje dzieci śpią czy się bawią, nie muszę ich dotykać ani usiłować umieścić termometru pod pachą ( lub w innych miejscach), bardzo higieniczne rozwiązanie. Wyraźny wyświetlacz, dobre podświetlenie. Nauczyliśmy się też sprawdzać temperaturę kąpieli, fajna sprawa kiedy dwójka dzieci rozrabia i masz jeszcze milooon rzeczy do zrobienia wieczorem. Termometr Novama Free godny polecenia.

 7. Karolina

  To i my się pochwalimy swoją opinią. Termometr wypatrzyliśmy na diagnosis.pl. Jest bezdotykowy, dostosowany dla dzieci, ma tez alarm gorączkowy no i duży podświetlany wyświetlacz. Zabieramy go zawsze na każde wakacje, a nasz maluch nie boi sie pomiaru temperatury :)

 8. Ada.Kalik

  hej gdzie jest Haxe? mam HW2 termometr – polecicli mi w sklepie i rzeczywiście moge polecić.Fajne jest ze tak syzbko mierzy bo jak brzdąc ruchliwy to tragedia była tymi rtęciowymi

 9. Karolaaaa

  Meledyjki fajny bajer. Nie czesto uzwam ale spko miec. Tak to dziła juz jakis czas …bez zarzutu wiec polecam raczej

 10. Ada.Kalikguki

  Meledyjki fajny bajer. Nie czesto uzwam ale spko miec. Tak to dziła juz jakis czas …bez zarzutu wiec polecam raczej

 11. Grażyna

  Taki termometr idealnie sprawdzi się przy małym dziecku

 12. antoniJAB

  haxe HW2 ma od roku chyba i wszytko gra!

 13. 1wenelu1

  Odkąd stłukł mi się termometr rtęciowy, miałam chyba z 5 innych (albo kupiłam, albo dostałam). Wszystkie były do niczego. Sprawdzam opinie o termometrach bezdotykowych i wychodzi na to, że tylko takie właściwie mierzą temperaturę. Takie małe nic, a jednak trochę kosztuje…

 14. My też Termometr wypatrzyliśmy na diagnosis.pl. Jest bezdotykowy, dostosowany dla dzieci, ma tez alarm gorączkowy no i duży podświetlany wyświetlacz. Bardzo dobzre nam się sprawdza. Idealny przy małym dziecku.

 15. Zarówno glukometr jak i termometr mamy z firmy diagnosis. Na prawdę jest super! właściwie nie zmienilibyśmy tych urządzeń na żadne inne. Serio.

 16. Gdzieś czytałam, że AEG produkuje termometr i do czoła, i do ucha. Tylko pokazuje dwie różne temperatury :D

 17. My bardzo lubiliśmy sie z haxe.pl/component/ssproducts/product/2720-termometr-na-podczerwien-do-ucha-i-czola.html Różne modele można zobaczyć duży r na diagnosis.pl/dgs_product_category/termometry . nie psują się, a co najważniejsze mają funkcję np. bezdotykowego pomiaru temperatury co jest dużym ułatwieniem dla rodziców, bo przecież jak wiecie mierzenie temperatury u małego dziecka jest uciążliwe, szczególnei jak jest chore!

 18. My bardzo lubiliśmy sie z haxe.pl/component/ssproducts/product/2720-termometr-na-podczerwien-do-ucha-i-czola.html . nie psują się, a co najważniejsze mają funkcję np. bezdotykowego pomiaru temperatury co jest dużym ułatwieniem dla rodziców, bo przecież jak wiecie mierzenie temperatury u małego dziecka jest uciążliwe, szczególnei jak jest chore!

 19. Chwalę sobie termometr, który nam moja mama kupowała jak się synek urodził. Aparat nazywa się NonContact. To niemiecki produkt, ma 24 miesiące gwarancji, także mam nadzieję, że faktycznie trochę nam posłuży. Działa jak na razie świetnie. Szybko podczerwień łapie sygnał, także na wynik to ja tutaj czekam sekundę, może ze dwie.

 20. Jarosław

  Mi ostatnio w sklepie polecili i kupiłem Termometr bezdotykowy SYNERGICA SG1000 i jestem zadowolony. Co ciekawe on ma fukję mierzenia temperatury ciała, napojów w butrelkach i otoczenia czyli 3 w 1

Leave A Reply

Navigate