Transmiter FM

4World Transmiter FM FRESH - USB SD MMC Audio 1.4 12 24V 07544
4World Transmiter FM FRESH – USB SD MMC Audio 1.4 12 24V 07544
Transmiter FM to niewielkich rozmiarów sprzęt, do którego możemy podłączyć na przykład odtwarzacz MP3. Jak działa transmiter FM? Dzięki wbudowanemu nadajnikowi fal radiowych FM, dźwięk z MP3 jest przesyłany na stosunkowo niewielką odległość. Należy dostroić radio do częstotliwości transmitera i wówczas można już słuchać nagrań z MP3. Jakoś dźwięku jest gorsza niż ta uzyskiwana na przykład z odtwarzacza CD lub poprowadzona kablem bezpośrednio z MP3. Pamiętaj, że mogą pojawić się zakłócenia i szumy, jednak jest to skuteczne i przede wszystkim w miarę tanie rozwiązanie, przydatne w samochodach, których radioodtwarzacze nie obsługują plików MP3. Przeczytaj artykuł, a będziesz wiedzieć więcej!

Jaki transmiter wybrać i kupić?

Jakość firmowych transmiterów samochodowych znacznie przewyższa urządzenia nieznanych producentów. Mają one także bardziej urozmaicone wyposażenie. Aby wybrać najlepszy dla siebie transmiter, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Niektóre modele mogą obsługiwać kartę SD oraz złącze USB, dzięki któremu mamy możliwość podłączenia pod transmiter pendrive’a z muzyką. Bardziej zaawansowane urządzenia mają oprócz standardowego pilota do zdalnego sterowania, drugi, który można zamontować na przykład na kierownicy. Oprócz tego mogą być wyposażone w Bluetooth, wersję 2.1 z którą można sparować np. telefon komórkowy, by używać transmitera jako zestawu głośnomówiącego. Niektóre firmy wyprodukowały modele, które da się oddzielić od wtyku zapalniczki, a wbudowany akumulator pozwala używać transmiter jak przenośny odtwarzacz MP3. Markowe urządzenia są droższe od tych wyprodukowanych w Chinach. Ich ceny wahają się od 30 do nawet kilkuset złotych. Dobry transmiter nie może być tani.

Transmitery FM – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Transmiter do iPhone’a i iPada

Niewielkie transmitery są rozwiązaniem dla posiadaczy urządzeń Apple ze złączem starszej generacji. Urządzenie wpina się bezpośrednio do iPhona lub iPada. Transmiter zasilany jest z dodatkowego wtyku do zapalniczki samochodowej, przez co nie obciąża baterii w telefonie czy odtwarzaczu. Ponadto, po połączeniu z gniazdem zapalniczki, może służyć jako zasilacz odtwarzacza czy telefonu. Transmiter płynnie dokonuje wyboru zakresu częstotliwości, na której wysyła muzykę i łatwo można wybrać częstotliwość, która nie jest zajęta przez stację radiową. Sprzęt zakupimy w sklepach internetowych za około 140 złotych.

Transmiter FM HYUNDAI FMT212MP czarny
Transmiter FM HYUNDAI FMT212MP czarny

Transmitery FM na Ceneo.pl

Porównaj aktualne ceny

Transmiter do smartfonów i tabletów

Urządzenia te można podłączyć bezpośrednio do smartfonów i tabletów. Działają podobnie, ale mają przeważnie akumulator, dzięki któremu mogą działać niezależnie od zasilania w samochodzie. To umożliwia nam nie tylko odsłuchiwanie MP3, poprzez samochodowe radio, ale również odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak: Spotify, Deezer, WiMP. Tego typu transmitery kupimy już w cenie od 30 złotych wzwyż.

Producenci transmiterów FM i transmitery no name

4World Transmiter FM
4World Transmiter FM
Producenci transmiterów samochodowych cieszący się obecnie największą popularnością to Blow, Savio, Peiying, Belkin, Arkas czy 4 World. Na rynku można jednak również znaleźć urządzenia chińskiego pochodzenia, których jakość nie jest najwyższa. Wśród nich sprzedawane są zarówno transmitery, które będą całkiem dobrze działać, jak i kompletnie niedziałające buble. Chińskiej produkcji transmitery, które nie posiadają nazwy, mogą być wyposażone w wejście mini – jack oraz czytnik kart SD. Cena ich waha się w granicach 30 – 60 złotych.

Opinie użytkowników

Większość osób korzystających z transmitera FM jest zgodnych co do tego, że nie warto kupować tanich modeli. Jakość dźwięku z takich urządzeń pozostawia wiele do życzenia, załączony pilot (jeśli jest) może po prostu nie działać, a instrukcja obsługi może zaskoczyć nas… jedynie chińską wersją. W takim przypadku trudno będzie rozwiązać problem, jak podłączyć i ustawić transmiter FM. Dużym powodzeniem cieszą się produkty oferujące urządzenia elektroniczne z wbudowanym transmiterem. Mowa tu o takich rozwiązaniach jak to oferowane przez Nokię, która proponuje wykorzystać telefon jako transmiter. Funkcję tę mają jednak tylko niektóre modele telefonów. Ponadto, wielbiciele urządzeń wielofunkcyjnych mogą się zainteresować takimi produktami jak nawigacja czy tablet z wbudowanym transmiterem. Poniżej przedstawiamy test jednego z transmiterów FM:

Gdzie kupić transmiter FM w dobrej cenie?

Jaki transmiter wybrać i kupić? Poniżej prezentujemy popularne transmitery wraz z ich średnią ceną. Klikając na dany model porównasz ich ceny w różnych sklepach:

Transmiter FM Manta Multimedia FMT002
Transmiter FM Manta Multimedia FMT002

Najpopularniejsze Transmitery FM

Porównaj aktualne ceny

5 komentarzy

  1. Jaki transmiter kupić? Ktoś poleci konkretny model? Jakieś opinie?

  2. Tomaszjot

    Dla mnie transmitter Nokia jest OK. Są o nim różne opinie, ale akurat u mnie się sprawdza. Na długie trasy akurat, bo czasem tylko Radio Maryja łapie (to wszędzie):P

  3. Kopiłam bratu transmiter Savio w całkiem przystępnej cenie na allegro. Sprawdza się znakomicie, więc nie ma co przepłacać. Sama się zastanawiam, czy sobie też takiego nie kupić, bo często jestem w trasie.

  4. W zeszłym tygodniu kupiłam transmiter Blow, bo idealnie się sprawdza u mojej koleżanki. Zakupu oczywiście dokonałam na allegro, bo były najkorzystniejsze ceny.

  5. Czy ktoś może wie, czy telefon z Androidem może działać jak transmiter FM??

Leave A Reply

Navigate