Lampka na biurko

Lampka na biurku musi dobrze oświetlać miejsce pracy i być funkcjonalna. Osoby, które długie godziny spędzają przy komputerze lub kiedy wybieramy lampkę dla naszych pociech, powinnyśmy poświęcić chwilę czasu na to, aby wybrać odpowiedni model. Dobrze oświetlone biurko pomaga efektywniej pracować i nie wpływa negatywnie na nasz wzrok. Najlepsze jest dzienne światło, lecz nie zawsze jest to możliwe, by pracować w właśnie takich optymalnych warunkach. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli lampek na biurko. Różnią się one między sobą kolorami, stylem, kształtem i przede wszystkim ceną. Wybrane urządzenie musi spełniać swoją funkcję oraz pasować do naszego wystroju. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

Kształt i mobilność

Najlepiej wybrać lampkę o solidnej konstrukcji, z dość szerokim i nieprzeźroczystym kloszem, który będzie dobrze rozpraszał światło i chronił przed nim nasze oczy. Dobrze aby budowa była oparta na długim, giętkim lub ruchomym ramieniu, co pomoże dowolnie ustawiać źródło świtała. Mobilna lampka umożliwia na dowolne przybliżanie lub oddalanie jej lub oświetlenie konkretnego miejsca. Jednym z rozwiązań zaproponowanych przed producentów jest model mocowany na klipsie. Pozwala to w dowolnym momencie przepiąć i przestawić lampkę.

Lampki na biurko – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Moc lampki

Lampka na biurko Meblik
Lampka na biurko Meblik (meblik.pl/lampki-na-biuko)
Na rynku dostępne są lampki z różnymi źródłami oświetlenia. Mogą to być zwykłe bądź halogenowe żarówki, świetlówki albo ledy. Najlepiej zwracać uwagę na informacje o sile światła wyrażonej w lumenach czy luksach. Do czytania i innych biurowych prac warto wybrać żarówkę, która ma około 500 luksów. Jeśli chodzi o moc żarówek biurkowych, to w sklepach możemy zakupić takie w przedziale od 40 do 100 W. Należy pamiętać także o tym, że ledowe oświetlenie ma mniejszą moc od tradycyjnej żarówki, jednak zapewnia więcej światła.

Barwa światła

Dla wzroku najlepsze jest światło naturalne lub pochodzące z żarówki, która je imituje i barwą jest do niego jak najbardziej zbliżona. Dobrym wyborem będzie oświetlenie halogenowe, które emituje światło białe i chłodne. Jednak żarówki halogenowe szybko się nagrzewają, co może być niebezpieczne w przypadku dzieci. Inną opcją są diody LED, które również emitują światło w kolorze zbliżonym do naturalnego, przy czym nie nagrzewają się. Kolejną ich zaletą jest także możliwość regulacji barwy światła, którą można dostosować do aktualnych potrzeb. Dzięki temu lampka biurkowa może świecić zarówno ciepłym, jak i zimnym światłem.

Nowodvorski Lampka biurkowa
Nowodvorski Lampka biurkowa

Lampki biurkowe w cenie do 200 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Odległość od książek

Dystans pomiędzy biurkiem a żarówką nie powinien przekroczyć 35 cm. Lampkę należy zawsze ustawić tak, aby nie przeszkadzała w pracy. Osoby praworęczne muszą mieć postawione źródło światła po lewej stronie, leworęczni odwrotnie – po stronie prawej.

Jaką lampkę na biurko wybrać i kupić?

Wybierają biurkową lampkę zwróćmy także uwagę czy dany model posiada wszystkie odpowiednie atesty. Na rynku dostępne są lampki ledowe, w których można zmieniać kolor światła na jedną z ponad 200 barw oraz modele z wbudowanym zegarem i termometrem pokazującym temperaturę pomieszczenia. Najważniejsze aby wybrana przez nas lampka nie męczyła wzroku i dobrze oświetlała biurko.

Ceny lampek biurkowych

Jaką lampkę na biurko wybrać i kupić? Najprostsze modele kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Te nieco droższe sięgają od 100 złotych w wzwyż.

Polux SWAN Czerwony Lampka biurkowa
Polux SWAN Czerwony Lampka biurkowa

Lampki biurkowe

Porównaj aktualne ceny… ->

9 komentarzy

 1. jarzyna

  fajne te lampki na biurko. ja mysle o tym, zeby sobie zamontowac jakies ledowe ale nie wiem czy swiatlo nie zniszczy mi oczu..

 2. Lampek biurkowych jest od zatrzęsienia w castoramach czy innych ikeach. Ważne aby światło było odpowiednie, bo inaczej wzrok pogorszy się baardzo szybko.

 3. Ja mam lampkę z Castoramy i sprawdza się świetnie. Prezentuje się całkiem dobrze, a do tego wcale nie była droga.

 4. fajne lampki ledowe spotkałam w sklepie LEDisON

 5. tak iStar jest bardzo fajną lampą, świetnie oświetla miejsce pracy, jakoś wzrok mi się nie męczy szybko..no i ta funkcja ładowania telefonu – bardzo przydatna!w szczegolności ze teleon już tak dobrze nie trzyma baterii!

 6. Ja nieodmiennie kupuję lampy i lampki w IKEI. Fanie wyglądają i nie są za drogie

 7. Leonidas

  Najlepiej lampkę sobie wybrać w stacjonarnym sklepie, a potem ją kupić na przykład na Allegro. Ostatnio tak zrobiłam i identyczna kosztowała o 30 zł mniej!

 8. Ja widziałam ostatnio lampkę na biurko ładowaną przez USB. Ciekawe, jak długo taka świeci, bo pomysł nawet dobry. Mam tyle kabli na biurku, że o jeden mniej w kontakcie to już coś:P

 9. U mnie wisi kinkiet activejet, który dobrze oświetla pomieszczenie i lampka na klips przy łóżeczku

Leave A Reply

Navigate