Plecak na laptopa

Laptopy to urządzenia, które z założenia są zaprojektowane do tego aby je przenosić. Wśród akcesoriów do transportu przenośnych komputerów są: torby, specjalne pokrowce, walizki oraz plecaki. Każde z nich ma za zadanie chronić nasze urządzenie przed ewentualnym uszkodzeniem podczas przenoszenia. Wybór pomiędzy nimi, zależy od naszych preferencji oraz po części od stylu naszego życia. Dla biznesmena w garniturze raczej nie będzie pasował plecak, lepszym wyborem będzie elegancka walizka bądź torba. Natomiast dla aktywnej, młodej osoby praktyczniejszy i wygodniejszy może być właśnie plecak na laptopa.

Plecak na laptopa Samsonite Tushar
Plecak na laptopa Samsonite Tushar
Plecak na laptopa pozwala nie tylko bezpiecznie przetransportować nasze urządzenie, ale pomieścimy w nim znaczniej więcej przedmiotów. Dzięki dodatkowym kieszeniom oraz schowkom możemy zabrać ze sobą także np. zasilacz, inne akcesoria do laptopa, słuchawki oraz książki czy zeszyty. W plecaku ciężar przenoszonego sprzętu jest równomiernie rozłożony, co jest zdrowsze dla naszego kręgosłupa. Obie ręce mamy wolne, dzięki czemu możemy np. jechać rowerem. Plecak to idealny wybór dla studentów i uczniów oraz osób których laptop nie należy do najlżejszych urządzeń.

Jaki plecak na laptopa wybrać i kupić?

Budowa plecaka powinna chronić laptop przed wstrząsami i innymi uszkodzeniami. Odpowiedzialna za to jest konstrukcja i materiał z którego wykonana jest wewnętrzna kieszeń na nasze urządzenie. Musi być ona wzmocniona i wyłożona miękką wyściółką, aby prawidłowo zabezpieczać laptop przed niedogodnościami. Warto sprawdzić to przed zakupem. Również tylna strona plecaka powinna być wzmocniona i wyścielona gąbką, aby noszenie nawet ciężkiego urządzenia było komfortowe. Zastosowanie przepuszczających powietrze materiałów od strony pleców jest także przydatnym udogodnieniem. W niektórych modelach zastosowano piankowe wkładki i paski by zmniejszyć obciążenie kręgosłupa. Materiał musi być wytrzymały i najlepiej wodoodporny.

Plecaki na laptopy – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Plecak na laptopa – 15’6 a może 17 cali?

Trzeba przede wszystkim dobrać odpowiedni rozmiar do wielkości naszego laptopa. Firmy produkują plecaki dedykowane konkretnym rozmiarom przenośnych komputerów. Wystarczy pójść do sklepu i podać ilu calowe jest nasze urządzenie. Jednak sam plecak będzie nieco większy, ponieważ laptop chowany jest do wewnętrznej kieszeni, która odpowiada jego wymiarowi. Warto również wziąć pod uwagę to, że przemieszczając się po mieście komunikacją miejską rozmiar plecaka nie może być wyższy niż 45 cm, szerszy niż 33 cm i głębszy niż 20 cm. Także w liniach lotniczych wielkość plecaka jest ściśle określona.

Najpopularniejsze modele plecaków na laptopy:

Plecak na laptopa 15,6 cala Aktualna cena… ->
Plecak na laptopa 17,3 cala Aktualna cena… ->

Oprócz wymiarów, ważna jest również waga wybranego modelu. Plecak nie powinien ważyć więcej niż 1200 gram. Im bardziej rozbudowany fason, z dużą ilością kieszeni, tym będzie on cięższy. Zbyt duża waga plecaka sprawi, że będzie on mało komfortowy w noszeniu, a trzeba jeszcze dodać do tego wagę samego laptopa. Ciężar plecaka jest także powiązany z rodzajem materiału z jakiego został wykonany.

Kieszenie i schowki

Dobrze, aby wybrany model plecaka miał kilka komór i przegródek, co ułatwi zachowanie porządku. Zazwyczaj oprócz głównej przegrody na laptopa, w plecaku znajdują się kieszenie na inne akcesoria. Możemy w nich pochować dodatkowe gadżety od naszego przenośnego komputera czy inne przedmioty. Niektóre modele mają nawet po kilkanaście kieszeni, do których można schować butelki z napojami, gazety czy długopisy. Większość z nich jest jest wyraźnie dostosowana do transportu określonych przedmiotów, np. posiadają paski do umocowania laptopa czy specjalne zaczepy na ołówki. Na rynku jednak są również oprócz mocno rozbudowanych modeli, plecaki o bardzo minimalistycznym wyglądzie. Wybór będzie należał do nas.

Damski plecak na laptopa a może męski?

Przy wyborze ważny jest również wygląd plecaka. Możemy wybierać spośród prostych, minimalistycznych modeli, po typowo sportowe. Zakup danego plecaka to indywidualny wybór i kwestia gustu.

Ceny plecaków na laptopa

Jaki plecak na laptopa wybrać i kupić? Cena plecaka zależy od firmy i jakości z jakich został wykonany dany plecak. Kwoty jakie trzeba zapłacić rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych i mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Plecak na laptopa Esperanza ET163
Plecak na laptopa Esperanza ET163

Plecaki na laptopa do 200 zł

Sprawdź pełną listę… ->

3 komentarze

  1. Też zawsze wybieram czy to etui czy plecaki na laptopy z Samsonite. Jeszcze się nie zawiodłem. Jedynie boli mnie zawsze ich cena ;)

  2. Najpiękniejszy plecak damski na laptopa, jaki widziałam – taki szary chyba firmy Caterpillar. Ale kurczę 3 stówy prawie. Aaaa! Ale jest cudny!

Leave A Reply

Navigate