Wyparzacz i sterylizator do butelek

Tommee Tippee Sterylizator i wyparzacz do butelek dla niemowląt
Tommee Tippee Sterylizator i wyparzacz do butelek dla niemowląt
Butelki oraz smoczki powinno się sterylizować i wyparzać do ukończenia pierwszego roku życia przez dziecko. Dużo zależy także od indywidualnych uwarunkowań, jeśli nasz maluch ma skłonność do częstych infekcji czy biegunek, warto dbać o sterylność jego naczyń nieco dłużej. Wyparzanie jest konieczne na wyjazdach, w szczególności w cieplejszych klimatach. Kiedyś najpopularniejszym sposobem sterylizacji było wygotowywanie naczyń we wrzątku. Obecnie mamy w sklepach ogromny wybór sterylizatorów elektronicznych, dzięki którym wyparzanie stało się bezproblemowe, łatwe i szybkie. Dodatkowo możemy korzystać z nich w każdych warunkach, niezależnie od miejsca w którym aktualnie przebywamy. W szczególności przyda się także mamom bliźniąt, które potrzebują większej ilości naczyń, które w szybkim czasie są wysterylizowane i gotowe do użytku. W elektrycznym sterylizatorze butelki dezynfekowane są nasyconą parą wodną w temperaturze przekraczającą 100 stopni Celsjusza. Czas sterylizacji wynosi przeważnie kilka minut, a naczynia przechowywane w zamkniętym urządzeniu, pozostają sterylne nawet przez 24 godziny.

Jaki sterylizator i wyparzacz do butelek wybrać i kupić?

W sklepach dostaniemy sterylizatory elektryczne lub mikrofalowe. Pierwszy zwykle zajmuje sporo miejsca, lecz można w nim dezynfekować do sześciu butelek naraz. Sterylizator mikrofalowy jest niewielkich rozmiarów, ale do jego funkcjonowania potrzebna jest kuchenka mikrofalowa. Zasada jego działania polega na włożeniu butelek do urządzenia, nalania wody i wstawienia do mikrofali. Trzeba uważać na gorącą parę przy otwieraniu sterylizatora i najlepiej naczynia wyciągać szczypcami.

Sterylizatory do butelek – Ranking najpopularniejszych

Na co zwracać uwagę?

Im większa moc urządzenia, tym szybsze tempo nagrzewania i szybszy proces wyparzania. Czas sterylizacji może zajmować od 2 do nawet 10 minut, ponieważ woda musi zostać nagrzana do 100 stopni Celsjusza. Najważniejsze jest to aby, do wybranego modelu pasowały wielkościowo nasze butelki. Jeśli wybieramy sterylizator mikrofalowy, musimy wcześniej sprawdzić czy wejdzie on do naszej mikrofalówki. Musimy pamiętać także o tym, że modele elektroniczne będą zajmować nieco więcej miejsca, w szafkach kuchennych. Przydatną opcją jest wyświetlacz LCD, który wskazuje np. poziom wody w urządzeniu. Dobrze aby wybrany model posiadał sygnał dźwiękowy, który informuje o zakończonym procesie sterylizacji, czy auto wyłączanie po zakończonej pracy. W niektórych modelach jest także funkcja do gotowania na parze. Przydadzą się szczypce do wyciągania gorących naczyń oraz szczotka do mycia butelek.

Najpopularniejsze sterylizatory:

Sterlizatory mikrofalowe Aktualna cena
Sterylizatory elektroniczne Aktualna cena

Cena sterylizatorów i wyparzaczy do butelek

Jaki sterylizator i wyparzacz do butelek wybrać i kupić? Dobry Sterylizator do butelek w tym ten mikrofalowy możemy kupić już od 30 złotych wzwyż. Wyparzacz elektroniczny to koszt około 100 – 150 złotych. Popularni producenci to Tommee Tippee, Chicco czy Avent.

PHILIPS AVENT ELEKTRYCZNY STERYLIZATOR PAROWY 4W1 do butelek
PHILIPS AVENT ELEKTRYCZNY STERYLIZATOR PAROWY 4W1 do butelek

Sterylizatory na Ceneo.pl

Porównaj aktualne ceny

6 komentarzy

  1. Najpierw miałam taki wolnostojący wyparzacz do butelek Chicco.Potem z czasem przerzuciliśmy się na taki zwykły plastikowy, wkładany do mikrofali.

  2. Ja niestety musiałam zainwestować w duży kombajn – avent. Urodziły nam się bliźniaczki więc butelek do wyparzania była cała sterta..

  3. Giulianna

    A kiedyś to ja stałam nad garem z wrzątkiem i gotowałam smoczki, zabawki i butelki… teraz myk, myk i sterylizator odwala brudną robotę za nas..

  4. Babeczki mi wystarczył prosty sterylizator do mikrofali, chyba z canpolu. Jak zobaczyłam ceny tych elektrycznych modeli, to prawie na zawał zeszłam. 50 złotych mogę dać, ale 200…?

  5. To prawda elektryczne sterylizatory są dosyć drogie ale myślę że warte swojej ceny… Pozdrawiam

  6. Szymona

    Słyszałam, że można też wyparzać butelki w parowarze, ale nie wiem – w tym samym garze, w którym się gotuje jakiś bigos czy golonkę piecze?? :P

Leave A Reply

Navigate