Tablet

Tablet z GSM Lenovo S8-50L 4G
Tablet z GSM Lenovo S8-50L 4G
Producenci tabletów zapewniają nam mocno zróżnicowany sprzęt, który jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wraz ze wzrostem rozwoju technologii, zwiększa się również funkcjonalność tabletów, dzięki czemu coraz bardziej ułatwiają nam życie i zapewniają sporo rozrywki. Jak się za chwile przekonacie warto dobrze się zastanowić nad tym jaki tablet wybrać i kupić. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na kupno tabletu, przy czym oferta na rynku jest bardzo szeroka. Aby wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt, należy określić swoje oczekiwania oraz zakres cenowy. Ważne jest również do jakich celów będziemy wykorzystywać nasz tablet i pod tym kątem trzeba wybrać optymalny model. Urządzenia te bowiem dzielimy na kilka kategorii skierowanych do konkretnej grupy odbiorców.

Jaki tablet wybrać i kupić?

Ekran – wielkość wyświetlacza dobieramy pod własne potrzeby. Jeśli tablet ma służyć jako sprzęt mobilny i będziemy go wszędzie ze sobą zabierać, warto wybierać spośród modeli 7- 8 calowych. Również jeśli ma być to urządzenie przeznaczone dla dziecka, nie warto kupować większych modeli, bo korzystanie z nich będzie dla malucha niewygodne. Z kolei jeśli będziemy tablet wykorzystywać głównie stacjonarnie, warto rozważyć zakup urządzenia o nieco większej przekątnej ekranu. Ważne jest również to, aby nasz sprzęt był wyposażony w jakieś dodatkowe zabezpieczenia, na przykład we wzmacniane szkło (tzw. Gorilla Glass). Wystarczającą rozdzielczością będzie 1024×600 pixeli. Jeśli zależy nam na bardzo dobrych kątach widzenia i odpowiednim odwzorowaniu kolorów oraz na wysokim kontraście, to trzeba rozglądać się za tabletem z matrycą IPS lub IPS2.

Tablety – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Łączność – w zależności od miejsca, w którym będziemy korzystać z tabletu, taki system łączności trzeba wybrać. Jeśli będziemy go używać w miejscu, w którym mamy dostęp do Internetu, to nie warto inwestować w moduły 3G, czy LTE. Jeżeli jednak zamierzamy z naszym sprzętem podróżować, wówczas przyda się szybki modem. LTE to najszybszy standard przesyłu danych, jednak nie jest on jeszcze dostępny na całym terenie naszego kraju. Przed zakupem warto więc upewnić się, że jego zasięg obejmuje nasze miejsce zamieszkania.

Procesor – odpowiada za dostarczenie mocy obliczeniowej. Dobrze dobrany zapewni szybkość i komfort pracy na tablecie.

Tablet LG G PAD 8.3
Tablet LG G PAD 8.3
System operacyjny – rynek tabletów jest podzielony przez trzy najpopularniejsze systemy operacyjne, czyli: Android, iOS oraz Windows. Wybór jednego z nich powinien być uwarunkowany własnymi preferencjami. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, by system operacyjny był kompatybilny z pozostałymi urządzeniami mobilnymi, które są w naszym posiadaniu.

Obudowa – obudowa musi być solidna i trwała, ponieważ w odróżnieniu od laptopa czy komputera stacjonarnego, większość czasu będzie spędzać on w naszych dłoniach. W sklepach można dostać również obudowy wodoodporne oraz takie przeznaczone do zadań specjalnych. Warto także już, na samym początku zainwestować w etui ochronne, które pozwoli na bezawaryjne korzystanie z urządzenia.

Bateria – im dłuższa żywotność baterii, tym dłużej możemy korzystać z tabletu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że duża pojemność baterii ma wpływ na cenę samego urządzenia. Warto więc odpowiednio wybrać model z baterią, która będzie pracować na tyle długo, by jej ponowne ładowanie nie było dla nas problemem. W przypadku szybko rozładowujących się baterii w tabletach bądź dłuższych podróży bez dostępu do gniazdka z prądem warto posłużyć się powerbankiem.

Cena tabletów

Jaki tablet wybrać i kupić? Ceny dobrych tabletów mają bardzo szeroki przedział. Jednak już za około 300 złotych możemy kupić całkiem dobry sprzęt.

Tablet SAMSUNG GALAXY TAB S2 8 cali 32GB LTE CZARNY
Tablet SAMSUNG GALAXY TAB S2 8 cali 32GB LTE CZARNY

Tablety na Ceneo.pl

Porównaj aktualne ceny

4 komentarze

  1. Krakoviak

    Ja wiem, czy mi tablet jeszcze do szczęścia jest potrzebny. Stacjonarkę mam, laptoka też..tyle teraz tego sprzętu człowiek ma, że nie wiadomo gdzie to przechowywać. Widziałem w media expert dwie pełne półki tych tabletów. Czyli popyt musi być.

  2. HienaVis

    Ja się boję np. kupować tego typu sprzęt, jak tablet na allegro. Tyle się człowiek nasłuchał historii o tym, jak kochana poczta szanuje paczki, a cena tabletów mała nie jest. Przeważnie też sprzedawcy nie wykupują dodatkowego ubezpieczenia, więc w razie czego do zwrotu jest 100 złotych..

  3. Według mnie tablet to zbędny nabytek. Możemy kupić już smartfony o tak dużej przekątnej, że tablety tak naprawdę nie są nam do niczego potrzebne. Takie jest moje zdanie.

  4. Noo, chyba moi poprzednicy (poprzedniczki?) nie mają dzieci;) Mam tablet 10 cali i nie ma nic lepszego niż to cudo w podróży dla dzieci, i w samochodzie, i w pociągu. Normalnie mogą pograć raz – no, dwa razy w tygodniu, a w podróży ile chcą. Jak jadę sama z dzieciakami, to dziękuję Bogu, że stworzył tablet ;)

Leave A Reply

Navigate